
03 april 2025
17 maart 2025 1 minuten lezen
CDA Tweede Kamerlid Inge van Dijk verdedigde 17 maart haar initiatiefnota over de bescherming van de rechten van belastingbelaters en toeslagontvangers in de Tweede Kamer. "Het gaat bij belasting betalen vaak over plichten, maar het moet ook gaan over de wederkerige relatie", vindt Inge.
Op 15 februari 2024 diende Inge van Dijk haar initiatiefnota 'Bescherming van de rechten van belastingbetalers en toeslagontvangers' in omdat Belastingbetalers en toeslagontvangers nu onvoldoende worden beschermd tegen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen. Dat maakte de toeslagenaffaire pijnlijk duidelijk. Op grote schaal kwamen mensen tussen de raderen van de Belastingdienst terecht zonder dat zij zich hebben kunnen verweren.
Belastingbetalers en toeslagontvangers worden nu onvoldoende beschermd tegen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.
Inge van Dijk
De praktische rechtsbescherming van burgers en bedrijven moet verder worden verbeterd. Allereerst moeten de rechten van burgers en bedrijven daarom duidelijk, begrijpelijk en vindbaar in de wet staan. Daarnaast moet voor burgers en bedrijven duidelijk zijn wat zij van de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen kunnen verwachten bij het uitoefenen van deze rechten.
Met haar initiatiefnota doet Inge van Dijk daarom twee voorstellen:
Inge: "Voor mij was het de eerste keer in 'vak K' en ik had 10 keer de neiging om de bewindspersonen een vraag te stellen naar aanleiding van hun antwoorden dus het was ook echt even op mijn handen zitten. Maar ben erg blij met hun positieve grondhouding ten opzichte van mijn voorstel en hoop dat de Kamer er ook zo over denkt!"
03 april 2025
01 april 2025
06 maart 2025