
13 mei 2026
01 mei 2026 1 minuten lezen
Op zaterdag 9 mei viert Hilversum voor de tweede keer Europadag. Vanaf 14:00 uur bruist het gebied rond het raadhuis van live muziek, workshops, films en een panelgesprek over de toekomst van Europa. Ook zijn er hapjes en drankjes uit verschillende Europese landen. Vanuit het CDA zal Hans Hillen aanwezig zijn als spreker.
Hilversum is een van de eerste Nederlandse steden die deze dag uitgebreid viert, en daar mogen we trots op zijn.

Op zaterdag 9 mei viert Hilversum voor de tweede keer Europadag. Vanaf 14:00 uur bruist het gebied rond het raadhuis van live muziek, workshops, films en een panelgesprek over de toekomst van Europa. Ook zijn er hapjes en drankjes uit verschillende Europese landen. Vanuit het CDA zal Hans Hillen aanwezig zijn als spreker.
Hilversum is een van de eerste Nederlandse steden die deze dag uitgebreid viert en daar mogen we trots op zijn.
Op 9 mei 1945 begon de vrede in Europa, na vijf donkere oorlogsjaren. Vijf jaar later, op 9 mei 1950, deed de Franse minister Robert Schuman zijn beroemde oproep tot Europese samenwerking. Die verklaring legde de basis voor wat later de Europese Unie zou worden. Sindsdien wordt 9 mei in heel Europa gevierd als de dag van vrede, democratie en samenwerking tussen volken.
De organisatoren, Adriaan Hebly, Gertjan Reichman en Ronald van der Spek, willen er nadrukkelijk een feest voor iedereen van maken. "Het is gewoon een feestje, net als Koningsdag," zoals zij het zelf omschrijven. En dat is precies de juiste toon. Want Europa is niet alleen een verzameling regels en verdragen in Brussel. Europa is ook de kraampjes met Italiaanse, Spaanse en Poolse hapjes op de Kerkbrink. De vriendschappen tussen mensen uit verschillende landen. De vrijheid om te reizen, te studeren en samen te werken over grenzen heen.
Voor het CDA is Europa van oudsher een hartzaak. Onze partij heeft mede aan de wieg van de Europese samenwerking gestaan en blijft geloven in een Europa dat verbindt: dat vrede en welvaart brengt, dat staat voor democratie en rechtsstaat, en dat tegelijk ruimte laat voor de eigenheid van landen, regio's en gemeenschappen. Juist in deze tijd, waarin vrede in Europa opnieuw onder druk staat en waarin we voor grote uitdagingen staan, is dat besef belangrijker dan ooit.
Maar Europa begint dichtbij. In de buurt waar mensen uit verschillende landen samen wonen. In de sportclub waar talen en achtergronden samenkomen. In het raadhuis op de Kerkbrink, waar we op 9 mei samen vieren wat ons verbindt.
Wij nodigen alle Hilversummers en Wijdemeerders van harte uit om er zaterdag 9 mei bij te zijn. Tot dan, op de Kerkbrink!
Wat: Europadag Hilversum
Wanneer: Zaterdag 9 mei, vanaf 14:00 uur
Waar: Raadhuis en omgeving Kerkbrink, Hilversum